Home » » ΤΣΣΚΑ Μ. - Ολυμπιακός 96-64: Ο τουρισμός κοστίζει...

ΤΣΣΚΑ Μ. - Ολυμπιακός 96-64: Ο τουρισμός κοστίζει...

Δύσκολο βράδυ για τους παίκτες του Ντούσαν Ιβκοβιτς στην Μόσχα όπου γνώρισαν βαριά ήττα από την ΤΣΣΚΑ. Οι παίκτες του Γιόνας Καζλάουσκας είχαν απίστευτη ευστοχία στα σουτ τριών πόντων, έχοντας απόλυτη ευστοχία μάλιστα στα 10 πρώτα σουτ από την γραμμή των 6,75. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 30-16, ενώ στο ημίχρονο η διαφορά είχε φτάσει στους 28 πόντους με σκορ 54-26. Καλύτερο δεκάλεπτο για την ομάδα μας ήταν το 3ο αλλά πλέον ο αγώνας είχε πάρει μια τυπική διαδικασία με το τελικό σκορ να είναι 96-64. Κανένας παίκτης του Ολυμπιακού δεν ξεχώρισε στο συγγεκριμένο ματς, ούτε καν ο Βασίλης Σπανούλης που πέτυχε 12 πόντους.
Σίγουρα υπάρχει διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες, όμως η διαφορά του σκορ και ο τρόπος που αντιμετώπισε το ματς ο Ολυμπιακός πρέπει να προβληματίσει έντονα τους παίκτες, το τεχνικό επιτελείο και τον Ντούσαν Ίβκοβιτς.

Τα δεκάλεπτα: 30-16, 54-26, 72-44, 96-64

ΤΣΣΚΑ Μόσχας
(Καζλάουσκας): Τεόντοσιτς 14(3), Λαβρίνοβιτς 12(1), Σισκάουσκας 8(2), Κριστιτς 6, Κιριλένκο 11(1), Βορονόφ 4, Βοροντσέβιτς 15(3), Σβεντ 10(2), Καούν 2, Κριάπα 2, Πονκρασόφ 10, Γκόρντον 2.

Ολυμπιακός (Ίβκοβιτς): Χάινς 5, Άντιτς 7, Σπανούλης 12, Ντόρσεϊ 5, Πελεκάνος 7, Παπαδόπουλος, Γκετσεβίτσιους 7(1), Γλυνιαδάκης 6, Παπανικολάου 2, Μάντζαρης 6(2), Σλούκας 7, Λο