Home » » Πανελευσινιακός - Ολυμπιακός 76-94

Πανελευσινιακός - Ολυμπιακός 76-94

Δίχως να εντυπωσιάσουν με την απόδοση τους οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα, νίκησαν τον Πανελευσιακό στο κλειστό γήπεδο του Περιστερίου με διαφορά 18 πόντων. Με πεντάδα τους Μάντζαρη, Σπανούλη, Παπανικολάου, Πρίντεζη και Μαυροειδή ξεκίνησε ο Ολυμπιακός, ο οποίος δεν ήταν εύστοχος στο πρώτο δεκάλεπτο και επέτρεψε στους γηπεδούχους να προηγηθούν, όμως με μπροστάρη τον Γιώργο Πρίντεζη, οι ερυθρόλευκοι βελτίωσαν την απόδοση τους και έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 18-21.

Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός βελτιώσε τα ποσοστά του και πήρε πόντους από τους Σλούκα, Περπέρογλου και Άντιτς και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 7 πόντους και το σκορ να είναι στο 38-45. Στην επανάληψη οι παίκτες του Μπαρτζώκα ήταν πιο εύστοχοι από την περιφέρεια και ανέβασαν την διαφορά για να φτάσουν στην νίκη.

Καλύτεροι από τους ερυθρόλευκους ήταν ο Γιώργος Πρίντεζης με 20 πόντους (8ριμπ, 4 ασσίστ), Ο Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους με 13 πόντους και 3/3 τρίποντα και ο Στράτος Περπέρογλου με 10 πόντους και 6 ριμπάουντ. Ντεμπούτο έκανε και ο Γκιόρκγι Σερμαντίνι, όπου σε 16 λεπτά, πέτυχε 5 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 38-45, 52-67, 76-94

Πανελευσινιακός: Νίκου 3, Παπανικολόπουλος 17, Μαγκουνής 10, Λιακόπουλος 17, Δεληγιάννης 3, Καμπ 4, Τσιάκος 18, Αβραμίδης 4

Ολυμπιακός: Λο 6, Αντιτς 10, Σπανούλης 8, Περπέρογλου 10, Σερμαντίνι 5, Σλούκας 8, Μαυροειδής 6, Γκετσεβίτσιους 13, Πρίντεζης 20, Παπανικολάου 3, Μάντζαρης 5