Home » » Ολυμπιακός - Πανιώνιος 73-64: Μπορούσε και ευκολότερα

Ολυμπιακός - Πανιώνιος 73-64: Μπορούσε και ευκολότερα

Νίκη επί του Πανιωνίου στο ΣΕΦ πέτυχε εχθές ο Ολυμπιακός με σκορ 73-64. Κοντά στο σκορ ήταν οι ομάδες στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με τον Ντούσαν Ίβκοβιτς να μοιράζει το χρόνο στους παίκτες του για να είναι έτοιμοι ενόψη των αναμετρήσεων με την Σιένα. Νωθροί παρουσιάστηκαν οι ερυθρόλευκοι που κατάφεραν να πάρουν διαφορά στην τελευταία περίοδο και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Θετική η επανεμφάνιση του Acie Law που πέτυχε 9 πόντους με απόλυτη ευστοχία, ενώ είχε στην στατιστική του 3ριμπάουντ, 2 ασσίστ και ένα κλέψιμο σε 14 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Γιώργος Πρίντεζης με 14 πόντους, ενώ ο Βασίλης Σπανούλης πέτυχε 9 πόντους και μοίρασε 7 ασσίστ. Επόμενο ματς για τον Ολυμπιακό είναι στην Ιταλία, στις 21 του μήνα απέναντι στην Σιένα.

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-31, 58-54, 73-64

Ολυμπιακός (Ίβκοβιτς): Χάινς 5, Λο 9, Άντιτς 1, Σπανούλης 9, Ντόρσεϊ 8, Κέσελ 9, Πελεκάνος 2, Παπαδόπουλος, Γκετσεβίτσιους 8, Πρίντεζης 14, Μάντζαρης 3, Σλούκας 5.

Πανιώνιος (Μπαρτζώκας): Ξανθόπουλος 8, Κιζ 9, Στέφενσον 13, Ντίμπλερ 3, Μπατής 3, Γιάνκοβιτς 2, Καββαδάς 5, Νάτζφεϊ 12, Παραγυιός 2, Μπάρλος 7.