Home » » Ολυμπιακός - Ηλυσιακός 113 - 75

Ολυμπιακός - Ηλυσιακός 113 - 75

Με μια εντυπωσιακή νίκη επί του Ηλυσιακού ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους οι ερυθρόλευκοι για το 2012.  Ο Ολυμπιακός νίκησε την ομάδα του Ζευγώλη με 113-75 για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος δίχως την παρουσία των Άντιτς και Περπέρογλου. Ο Ηλυσιακός ήταν αξιόμαχος για 15 περίπου λεπτά, στην συνέχεια όμως οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν την απόδοση τους, έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 12 πόντους, με το σκορ να είναι στο 55-43, ενώ στην συνέχεια έτρεξαν περισσότερο, βρήκαν ρυθμό και έκλεισαν το ματς με διαφορά 38 πόντων. Διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχαν οι Σλούκας, Πάουελ, Γκετσεβίτσιους, Πρίντεζης και Παπανικολάου.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 55-43, 82-58, 113-75

Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Χάινς 9 (3 κλεψίματα), Λο, Σπανούλης 2, Σλούκας 13 (3/3 τρίποντα, 8 ασίστ), Μαυροειδής 7, Πάουελ 14, Γκετσεβίτσιους 17 (4/4 δίποντα, 3/3 τρίποντα), Πρίντεζης 24, Παπανικολάου 18 (2 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Μάντζαρης, Γεωργάκης 5, Κατσίβελης 4

Ηλυσιακός (Ζευγώλης): Παππάς, Αράπης 2, Αποστολίδης 5, Χατζής 2, Σπανός, Δορκοφίκης 12 (1), Αντωνάκης 7 (1), Βαρνάβας, Σπυριδωνίδης, Τζόουνς 13 (16 ριμπάουντ), Παραγυιός 2, Στόγκλιν 32 (3)