Home » » Ολυμπιακός - Πανελευσινιακός 85 - 60

Ολυμπιακός - Πανελευσινιακός 85 - 60

Μια καλή ευκαιρία για να ξεχάσουν τα ματς στην Τουρκία ήταν ο χθεσινός αγώνας των ερυθρόλευκων με τον Πανελευσινιακό στο άδειο λόγο τιμωρίας ΣΕΦ. Αρκετό χρόνο μοίρασε στους παίκτες του ο Γιώργος Μπαρτζώκας, ξεκουράζοντας παράλληλα τον Acie Law. Γρήγορο μπάσκετ από τους ερυθρόλευκους που έβγαλαν 12 αιφνιδιασμούς, έπαιξαν καλή άμυνα και ήταν αρκετά ομαδικοί καθώς ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 22 ασσίστ.
 Καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ ο Γιώργος Πρίντεζης (17π), αρκετά καλή απόδοση από τον Στράτο Περπέρογλου (15π) αλλά και τον Πάουελ (15π, 7ρ), ενώ θετικός ήταν ο Πέρκινς όπου σε 17 λεπτά πέτυχε 7 πόντους ενώ ακόμα είχε 5ρ και 3ασσίστ. Τις 200συμμετοχές στην Α1 συμπλήρωσε εχθές ο Κώστας Σλούκας, ενώ με τους 10πόντους που πέτυχε ο Βασίλης Σπανούλης (ο οποίος αγωνίστηκε 32 λεπτά), πέρασε στην 8η θέση των σκόρερ στο Ελληνικό πρωτάθλημα.
 Επόμενο ραντεβού στο ΣΕΦ για τους ερυθρόλευκους είναι ο αγώνας με την Εφές την Παρασκευή στις 21:45.

Τα δεκάλεπτα: 21-28, 46-30, 65-46, 85-60.

Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Χάινς 6, Άντιτς 3, Σπανούλης 10(2), Περπέρογλου 15(1), Σερμαντίνι 10, Σλούκας, Πάουελ 15, Πέρκινς 7, Πρίντεζης 17(1), Παπανικολάου 2, Κατσίβελης.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου, Παπανικολόπουλος 2, Παπανικολαόυ 5(1), Δημάκος 2, Γκίμπσον 10, Μαγκουνής 9(1), Λιακόπουλος 20(4), Δεληγιάννης 2, Ουίλσον, Μαντζιώρης, Αβραμίδης, Εζιούκου 10.